KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15482138
nr 1548 2138
Hjördis Lindblad
(1909-1971), Sverige
Oljemålning, "Kroppkaka 1" Signerad. Olja på duk, 26x18 cm, yttermått inklusive ram: 28x21 cm
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 19 juni 2023
kl 19:58:40
300 kr
400 kr
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Hjördis Lindblad
Läs mer om Hjördis Lindblad